Raseiniuose buvo išskleista ilgiausia trispalvė vėliava

lietuvos-veliavaAtsiliepdami į Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną prasmingai ir išradingai, jaunimo organizacija JOD surengė akciją „Vienybė – mūsų jėga!”. Šios akcijos metu Raseinių mieste buvo išskleista ilgiausia Lietuvos valstybės vėliava.

Vasario 16 dieną 15.00 valandą Raseinių mieste skambant Lietuvos Respublikos himnui ir Marijono Mikutačiaus dainai „Aš tikrai myliu Lietuvą”, susirinkę žmonės iš viso Raseinių rajono vieningai išskleidė Lietuvos trispalvę.

„Esame laimingi ir pakylėti. Daug žmonių susirinko į šią akciją, taip parodydami pagarbą mūsų šalies istorijai ir meilę savo Tėvynei”, – pasakoja akcijos organizatorė Dovilė Lukauskienė.

Organizatorė kalbėjo, kad buvo nepakartojamas jausmas matyti įvairaus amžiaus žmones, kurie sustojo į ilgiausią eilę ir vienas kitam, iš rankų į rankas perdavė vėliavą. Susirinkusieji ragino vienas kitą gerbti mūsų trispalvę ir ją ištempti, kad tik nenukristų ir nepasiektų žemės.

„Raseiniuose tai istorinis įvykis. Man, kaip buvusiam istorijos mokytojui, ši data labai svarbi. Jei nebūtų Vasario šešioliktosios, nebūtų ir Kovo vienoliktosios. Šiandien labai svarbu parodyti mūsų vienybę ir susitelkimą kai šalia mūsų vykstą karas”, – sako akcijos iniciatorius Algirdas Gricius.

Pasak A. Griciaus, matant susirinkusiųjų norą ir aktyvų dalyvavimą šioje akcijoje, kai šalia vienas kito stovi įvairaus amžiaus ir skirtingų profesijų žmonės, ateina viena mintis – mūsų istorija gyva ir mes nebijome parodyti, jog esame lietuviai ir mylim savo šalį.

Išskleistos Lietuvos vėliavos ilgis – 243 metrai. Akcijoje dalyvavo daugiau nei 600 žmonių.

Raseinių.info