„Žiauriai gražūs romansai“ skambės Palangos kurhauze.

VVL-ziauriai-grazus-romansai_Palanga_WEB~2Kovo 21 d. 19 val. į Palangos kurhauzą atvyksta rašytojas, poetas, režisierius, dainų autorius ir atlikėjas Vytautas V. Landsbergis su žmona Ramune Landsbergiene. Pirmą kartą Palangoje bus pristatyta „Žiauriai gražių romansų“ programa.

Atlikėjų lūpomis dainuojami romansai – kupini žavaus naivumo, sentimentalumo, aistringumo. Daugumoje jų dominuoja fatališkos neištikimybės ar nelaimingos meilės istorijos, pasibaigiančios kruvinomis dramomis. Savo atsiradimo laikotarpyje šie romansai buvo dainuojami ir klausytojų priimami labai rimtai – kaip nūnai indų filmai ar meksikiečių melodramos. Tačiau laikui bėgant jų tekstai įgijo ir visiškai kitą, kūrėjų nenumatytą prasmę juose išsigrynino juodasis humoras, absurdas, ironija tai jausmai, kurių droviam, šiaurietiškam lietuviškam mentalitetui niekad nebus per daug. „O tai ir yra žiauriuose romansuose – kai nebesupranti, ar verkti, ar juoktis“ – sako V. V. Landsbergis.

Žiauriai gražūs romansai – tai specifinis dainuojamosios kūrybos žanras, labai išpopuliarėjęs nepriklausomoje tarpukario Lietuvoje (1919-1939), kai miestuose, bei kaimuose atsirado radijas ir jo dėka – restoranuose, vakarėliuose bei užstalėse – ėmė plisti romansų dainavimo tradicija. Dažniausiai tai būdavo iš kitų kalbų versti bei lietuviškoms situacijoms pritaikyti itališki, rusiški ar čigoniški romansai. Tačiau tuo pat metu sparčiai buvo kuriami ir savi, lietuviški žiaurieji romansai, neretai palydimi aštrių egzotiškų prieskonių, nuožmių leopardų, tragiškos meilės, nukirstų galvų…

Šią programą V. V. Landsbergis kartu su žmona atlieka itin retai, todėl geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ siūlo nepraleisti šios išskirtinės progos ir kovo 21 d. susitikti Palangos kurhauze.
Bilietų kaina: 10 €, 12 €, moksleiviams, studentams, senjorams, žmonėms su negalia – 8 €

Bilietus platina www.bilietai.lt ir 1 val. iki koncerto pradžios prie įėjimo į salę.

VVL-ziauriai-grazus-romansai_Palanga_WEB

(Visited 356 times, 1 visits today)