Telšių “Džiugas” nekantrauja startuoti debiutiniame I lygos sezone

dziugas-fkŠiemet tarp gausaus žemaičių būrio LFF I lygoje išvysime ambicijomis ir optimizmu trykštančią Telšių „Džiugo” komandą, kuri savo debiutiniame sezone pretenduoja finišuoti viršutinėje turnyro lentelės pusėje.

2014 metais atsikūrusio „Džiugo” klubo vizija – tapti patraukliausiu ir patikimiausiu futbolo centru Žemaitijoje. Iškovojus II lygos Vakarų zonos sidabro medalius, šiemet ryžtasi žengti toliau. „Džiugo” direktorius Martynas Armalis atskleidė LFF.lt svetainei, kaip klostosi klubo pasirengimas sezonui.

2015 m. lūkesčiai: „Šis sezonas mūsų miestui ypatingai svarbus. Po daugelio metų, daugiau nei 10-ies, mūsų miesto komanda sugrįžta į aukštesnio lygio varžybas, todėl nekantraujame startuoti ir įrodyti, kad esame verti kovoti su visais I lygoje. Man asmeniškai svarbu atkurti masinį susidomėjimą futbolu Telšiuose, sukurti daug gražių švenčių ir emocijų miesto bendruomenei, o labiausiai norime paskatinti jaunuosius futbolininkus siekti lygiuotis į pagrindinės komandos žaidėjus, kurių vietą jie norėtų užimti ateityje.

Sunku prognozuoti sau vietą tokiame istoriškai gausiame čempionate, tačiau, mažų mažiausiai, norėtume įsitvirtinti „Top 10″, o jei darniai dirbsime kolektyve ir sėkmė mums padės, sieksime kovoti ir dėl vietos „Top 5″. Favoritais laikytume lygos senbuvius – ambicijų neslepiančią „Šilo” komandą, talentingą „Žalgirio” jaunimą, taip pat stabilias „Nevėžio”, „Lietavos” komandas, praeitų metų prizininkus MRU.

Taip pat įdomūs ir neprognozuojami varžovai bus jaunimą bei patyrusius futbolininkus derinantys – iš A lygos nusileidusi „Banga”, Klaipėdos „Atlanto” palaikoma „Palanga” bei „Trakų” ir „Kruojos” dublerių ekipos. O kur naujokai iš Aukštaitijos, žemaičių desantas, manome, kad visi kovos dėl vietos po saule”.

Sudėtis: „Mūsų komanda pradėjo treniruotis sausio pabaigoje. Tuomet pamažu pradėjo pildytis ir šios komandos sudėtis. Pagrindiniu treneriu paskirtas Vijūnas Vasiliauskas. Išlaikydami 2014 m. komandos branduolį, pradžioje bandėme sutelkti artimiausių Žemaitijos miestų – Plungės, Mažeikių bei Šiaulių krašto futbolininkus, o vasarį matydami kai kurių pozicijų žaidėjų poreikį pradėjome žvalgytis legionierių.

Komandoje 50 prie 50 žais telšiečiai ir kviestiniai žaidėjai. Labiausiai patyrusiais laikytume iš Radviliškio „Lokomotyvo” persikėlusį Eimantą Marozą bei telšiečius Tomą Vyšniauską bei Marių Šlutą, kuriems yra tekę ragauti A lygos duonos. Taip pat tikime legionierių – vartininko Evan Alexandrow-Ridley bei saugų Latwayne Anderson ir Cazz Warren potencialu”.

Stadionas: „Treniruotis pradėjome mūsų kuriamoje sporto bazėje ant naujos dirbtinės dangos aikštės. Čia startuosime ir I lygos pirmenybėse. Šis stadionas pati geriausia Federacijos bei miesto dovana, leidusi paankstinti pasirengimo pradžią. Stadione bus apie 250 sėdimų vietų žiūrovams. Taip pat į pabaigą artėją mūsų miesto centrinio stadiono su natūralia veja rekonstrukcijos darbai, į kurį viliamės persikelti po vasaros pertraukos. Pastarasis stadionas gali talpinti daugiau nei 3000 žiūrovų.

Taip pat šių metų tiksluose – atgaivinti natūralios vejos „senąjį” Telšių stadioną treniruotėms, kuriuo galėtų naudotis tiek pagrindinė komanda, tiek vaikų grupės. Išpildžius šią svajonę – visiems užtektų laiko ir vietos.

Sirgaliai: Kadangi šiuo metu komandos sirgalių būrys kuklus, tačiau Telšiuose futbolo mėgėjų gausu, imsimės visų įmanomų priemonių visus suvienyti komandos palaikymui. Sirgaliams sukurtas mūsų komandos himnas, sukurta ir jau platinama atributika. Nors į reikšmingesnes varžybas anksčiau susirinkdavo per 200 žiūrovų šiemet skatinsime šį skaičių periodiškai didinti. Į stadioną kviesime tiek patikrintais, tiek nestandartiniais būdais. Stengsimės, kad atėję į futbolo varžybas patenkinti liktų ir seneliai, ir mamos ir patys mažiausi”.

Apranga: „Mūsų klubo simbolika išlieka ta pati. Klubo spalvose vyrauja Bordo ir juoda, kurias puošia prabangios aukso spalvos ženklinimas. Juoda spalva simbolizuoja žemaičių pasididžiavimą – mešką, kurios siluetas puošia mūsų logotipą, o Bordo spalva – pagal prancūzų astronomo ir filosofo C. Flammariono išvestą spalvų horoskopą reiškia „gimę tam, kad laimėtų, apdovanoti tiesiog mistiška sėkme”, kuria norime tikėti kryptingai dirbdami savo tikslų link. Taip pat Bordo paskatino pasirinkti 600 metų Žemaičių krikšto jubiliejaus proga sukurta tautinė juosta, kurioje vyravo būtent ši spalva”.

Skatinimo sistema: „Prie mūsų noro išbandyti jėgas I lygoje neabejotinai prisidėjo LFF skatinimo programa, kuri praeitų metų II lygos prizininkams einant į aukštesnį lygį užtikrino startinio mokesčio kompensavimą”.

Parengė Robertas Každanas/LFF.lt