Uostamiestyje apklaustas specialiąsias tarnybas šokdinęs paauglys

rps20150325_0947332015-03-24 Klaipėdos AVPK 2 PK tyrėja iškvietė apklausai greitai septynioliktąjį gimtadienį švęsiantį uostamiesčio gimnazistą. Su paaugliu į apklausą atvyko ir jo tėvai bei valstybės skirtas gynėjas.

Vaikinas buvo apklaustas kaip įtariamasis dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę, nes 2015-03-19 vakare į Bendrojo pagalbos centro (BPC) Klaipėdos padalinį paskambinęs kažkoks Antanas Petraitis pranešė, jog uostamiestyje Taikos prospekte esančiame prekybos centre yra padėtas sprogmuo.

Dėl šio pranešimo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai įvedė planą „Skydas”, iškvietė visas specialiąsias tarnybas, iš prekybos centro buvo evakuoti lankytojai. Iškviesti antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras” išminuotojai apžiūrėjo prekybos centro patalpas ir aplink jį esančią teritoriją, tačiau sprogmenų nerado.

Už šį Baudžiamojo kodekso pažeidimą įtariamajam gresia bauda, areštas, viešieji darbai arba laisvės apribojimas. Be to, Klaipėdos apskrities specialiosios tarnybos pateiks ieškinį, kad būtų kompensuotos dėl melagingo pranešimo apie nusikaltimą patirtos išlaidos.

Civilinį ieškinį ruošia ir prekybos centro savininkai, nes jie irgi patyrė didelių nuostolių, kai buvo sutrikdyta prekyba. Suma, kuri bus pateikta teismui, tikrai sieks ne vieną tūkstantį eurų. Visus nuostolius privalės padengti arba paauglys, arba jo tėvai.

Policijos pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu labai padaugėjo melagingų pranešimų apie padėtus sprogmenis. Dažniausiai į BPC skambina nepilnamečiai. Jiems tai yra vienas iš pasilinksminimo būdų.

Tačiau šios linksmybės greitai baigsis, nes pareigūnai tokius nusikaltimus sugeba greitai atskleisti. Be to, kiekvienu atveju įtariamųjų bei jų tėvų lauks ir nemažos išlaidos, nes specialiosios tarnybos ir kiti dėl tokių paauglių išdykavimų nuostolių patyrę asmenys teismui pateiks civilius ieškinius.

Klaipėdos apskr. VPK informacija