Festivalyje sporto klubo „Avantiūra+“ šokėjos pristatė Joniškio kraštą

joniskio-sokejosSpalio 19 d. Joniškio rajono savivaldybėje apsilankė Joniškio sporto klubo „Avantiūra+“ šokėjos, kurios visai neseniai parvyko iš tarptautinio festivalio Slovėnijoje. Salio 2–9 dienomis šokėjos lankėsi Slovėnijos Portorož mieste vykusiame festivalyje „Golden Age“. Čia ne tik šoko, aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose, bet ir pristatė Europai Lietuvą ir, žinoma, Joniškio kraštą. Šokėjos grįžo namo kupinos įspūdžių ir gerų emocijų, tad kol neatslūgo pakili nuotaika moterys, reprezentuojančios mūsų kraštą užsienyje, panoro pasidalinti parsivežtomis emocijomis su rajono vadovais.

Į savivaldybę puodelio kavos šokėjas pasikvietė rajono meras Gediminas Čepulis ir mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė. Čia jos papasakojo vadovams įspūdžius iš kelionės, kalbėjo kaip kitoms Europos šalims pristatė Joniškio kraštą.

Kartu su joniškietėmis iš Lietuvos šiame festivalyje dalyvavo dar dvi komandos – iš Kauno ir Šiaulių rajono. Didžiuliame festivalyje, vykstančiame kas du metus vis kitame Europos mieste, sulaukta apie 1900 dalyvių iš 16 Europos šalių. Šis festivalis – jubiliejinis – vykstantis jau penktąjį kartą. Šokėjos dalyvavo ir anksčiau vykusiuose festivaliuose Italijoje ir Portugalijoje. Jos taip pat rengiasi dalyvauti kitame, po dviejų metų vyksiančiame renginyje Italijoje.

Kaip sako klubo vadovė Lina Budrienė, festivalyje dalyvavo 12 joniškiečių, kurių amžius nuo 35 iki 65 metų. Jos save vadina šokio fanatikėmis, todėl nepagaili ir savo lėšų, kad galėtų nuvykti ir dalyvauti tokiuose festivaliuose.

Festivalio metu moterys kelis kartus šoko savo paruoštą šokį, taip pat būdamos ten parengė kartu su kitomis lietuvėmis bendrą šokį, kurį pademonstravo festivalio baigiamajame renginyje. Savaitę vykusio festivalio metu komandos buvo suskirstytos į grupes. Kiekviena grupė dalyvavo skirtinguose mokymuose ir veiklose. Joniškietėms teko žaisti tinklinį ir užsiimti aerobika.

Festivalyje joniškietės pristatė savo šalį ir Joniškio kraštą – vežėsi lankstinukų apie Joniškį, vaišino europiečius šakočiu ir tradiciniais lietuviškais gėrimais. „Avantiūra+“ šokėjos gyrėsi, kad laisvu laiku joms dar pavyko aplankyti ir Veneciją.

Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus informacija
Mero padėjėjos nuotrauka

(Visited 47 times, 1 visits today)