Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Lietuvos krepšinio rinktinės laukia dar septyni draugiški mačai

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jau rugsėjo mėnesį stos į kovą Kinijoje vyksiančiame pasaulio čempionate. Šalies krepšinio aistruoliams tai tikra šventė, kadangi rinktinės kovų jau tikrai spėjome pasiilgti.

Praėjusi vasarą Lietuvos krepšininkams buvo praktiškai laisva. Buvo sužaisti tik du atrankos varžybų mačai, o joks rimtas čempionatas paprasčiausiai nevyko.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai jau sužaidė du draugiškus susitikimus, o prieš akis laukia dar septynios kontrolinės Lietuvos krepšinio rinktinės varžybos. Būtent apie jas ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

Du susitikimai su galingąją Serbijos rinktine

Artimiausius du mačus lietuviai žais prieš tą patį varžovą – viena iš artėjančių pirmenybių favoričių laikoma Serbijos nacionaline komanda. Rugpjūčio 10 dieną su serbais grumsimės Belgrade, tuo tarpu po dviejų dienų, rugpjūčio 12-ąją, mačas vyks Kauno Žalgirio arenoje.

Serbijos ekipa yra bene rimčiausia varžovė, kurią Lietuvos rinktinei teks išmėginti pasiruošimo cikle. Pasaulio krepšinio čempionato lažybų ekspertai praktiškai neabejoja, kad Aleksandro Djordjevičiaus auklėtiniai turėtų iškovoti medalius, o jų šansai apskritai triumfuoti čempionate vertinami geriausiai iš visų Europos komandų (18% tikimybė).

Esminis pakeitimas Serbijos rinktinėje yra vienas – prie visų žvaigždžių pagaliau prisijungs įprastai rinktinėje nerungtyniaudavęs vidurio puolėjas Nikola Jokičius. Ši Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždė komandą tikrai turėtų pakylėti į dar aukštesnį lygį.

Trijų šalių turnyras Suomijoje

Rugpjūčio 16-17 dienomis lietuvių laukia trijų šalių turnyras Suomijoje.

Iš pradžių ten susikausime su šeimininkais, kuriuos jau nugalėjome Klaipėdoje. Tiesa, šįkart gali būti kur kas sunkiau, kadangi prie Suomijos rinktinės prisijungs trys pajėgus krepšininkai, kurie pirmame mače rinktinei padėti negalėjo.

Antrosios kontrolinės rungtynės laukia prieš Rusijos rinktinę. Pastaroji paskutiniu metu nėra laikoma itin pavojinga, tačiau lietuvių ir rusų akistatos visuomet būna pakankamai karštos ir audringos.

Paskutinė repeticija jau Azijoje

Prieš pat čempionatą lietuvių dar laukia draugiškas turnyras Azijoje. Rugpjūčio 24-27 dienomis teks sužaisti trejas rungtynes Pietų Korėjos sostinėje Seule, kur be Lietuvos ir šeimininkų rinktinių taip pat grumsis Angolos ir Čekijos krepšininkai.

Visi šie varžovai – tikrai įveikiami, tačiau kaip sako krepšinio treneriai, būtent tokios rungtynės yra bene geriausia galimybė šlifuoti derinius.

Pirmenybėse laukia mirtininkų grupė

Lietuvos rinktinė į čempionatą vyksta keldama sau pačius aukščiausius tikslus, tiesa juos įgyvendinti nebus lengva. Mūsų laukia akistatos su Senegalo, Kanados ir Australijos rinktinėmis, o H grupė yra vadinama mirtininkų grupe.

Gal kiek paprasčiau turėtų būti tik su Afrikos atstovais, tuo tarpu tiek kanadiečiams, tiek australams lažybų bendrovės duoda geresnius šansus patekti į kitą etapą.

Kaip bus – pamatysime jau visai netrukus, faktas tas, kad pasaulio krepšinio čempionatas šiemet turėtų būti itin įdomus, kadangi krepšinio fanai ne tik išsiilgo krepšinio bet ir galės pamatyti daugybę NBA lygoje žibančių žaidėjų skirtingose rinktinėse.

Kiek silpnesni šiemet tik amerikiečiai. Titulą ginsiančioje ekipoje nebus nei vieno itin ryškaus NBA lygos žaidėjo, tačiau nepaisant to, jie vis tiek yra laikomi pagrindiniais favoritais dar kartą pasidabinti aukso medaliais.